18 Temmuz 2008 Cuma

UyumSoft ve Oyuncakta Dünya Lideri Pilsan İşbirliği

Sektöründe dünya liderleri arasında bulunan Pilsan UyumSoft ERP projesi ile rekabet ortamında daha avantajlı hale gelecektir.
Özellikle dış ticarette oldukça yoğun ve dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiren Pilsan’ın ithalat ve ihracat süreçlerinin ilgili tüm süreçlerle tam entegrasyon ile elektronik ortamda yönetmesi sağlanacak.
Proje kapsamındaki b2b modülü ile hem ülke içerisindeki, hem de 57 ülkedeki bayiler, elektronik ortamda sipariş verebilecektir. Satış sonrası hizmetler de, elektronik ortamdan gerçekleşecektir. Üretim süreçlerinin etkin takibi ile birlikte fiili maliyetlerinin yönetilmesi ve Pilsan’a fırsatlarını görebilme ve rekabette daha etkin veriye dayalı kararlar alabilme fırsatı oluşturacaktır. 2’nci fazda, sahadan otomatik veri toplama üzerinde çalışılacaktır.Sahadan anlık toplanan veriler MRP ve planlama verilerine dahil ederek gerek lojistik gerekse maliyet süreçlerinin güvenirliliğini ve etkinliğini arttıracaktır. Birden çok fazı bulunan projede; Finans Yönetim Sistemi, Üretim Yönetim Sistemi ve Çizelgeleme, Dış Ticaret, Bordro ve Ücret Yönetim Sistemi, Satış Sonrası Hizmetler ve B2B projeleri hayata geçirilecektir. UyumSoft’un ERP yazılımı ile Pilsan, tüm iş süreçlerini birbirine entegre olarak online yönetecektir. Dünya markası olma yolunda ilerleyen Pilsan’la yaptığımız işbirliğinden büyük memnuniyet duymaktayız. Pilsan’a ve ülke ekonomisine yaratacağımız katma değerden onur duyuyoruz.

“Hedeflerimize UyumSoft ile ulaşacağız”

Pilsan Plastik ve Oyuncak Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raşit Akar, “Referanslarına ve yaptığı başarılı işlere bakarak, gönlümüzden geçen hedeflerimize ulaşabilmek için UyumSoft’u seçtik ve işbirliği yapmaya karar verdik. UyumSoft’la yaptığımız işbirliğiyle, tüm süreçlerimizi online yönetirken, özellikle yurtiçi ve yurtdışı sanal satışlarda da büyük ivme kazanacağız. Dünya geneline yaptığımız ihracatı da arttırarak, tüm süreçlerimize etkin ve doğru olarak, elektronik sistem üzerinden yöneteceğiz Pilsan olarak bugün, kapasitemizin yüzde 45’ini, 57 ülkeye ihraç ediyoruz. Sürekli büyüyerek bir dünya markası olmayı hedefleyen firmamız için, bu noktadan itibaren bilgi teknolojileri yatırımı büyük önem kazanmıştı. Zira, dünyadaki gelişmeleri ve değişimleri takip etmeyen firmaların, başarıya ulaşması mümkün değildir. Eğer, bir firma teknolojide zayıf ise, istediği büyümeyi gerçekleştiremez.” dedi.

“Avrupalı çocukların tercihi ‘Pilsan’ oyuncakları

Pilsan Plastik ve Oyuncak Sanayi AŞ, oyuncak sektöründe bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor. Kapasitesinin yüzde 45’ini, 57 ülkeye ihraç eden Pilsan Oyuncak, yakın gelecekte ihracatını yüzde 60’a çıkartmayı hedefliyor. Ürün çeşidiyle dünya liderleri arasında olduklarını ifade eden Pilsan Plastik ve Oyuncak Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raşit Akar, “Akülü arabalar, pedallı arabalar, 3 tekerlekli bisikletler, park bahçe oyuncakları, yazlık oyuncaklar, pedalsız arabalar, kamyonlar, bebe gereçleri, figür oyuncakları, zeka oyuncakları, sallanan oyuncaklar, büyük park oyun grupları gibi geniş ürün yelpazemizle, dünyada en fazla ürün çeşidi olan firmaların arasındayız. Rusya, Romanya, Finlandiya, Yunanistan, Polonya, Macaristan, Nijerya, Avustralya, Mısır, Belçika’nın da aralarında bulunduğu 57 ülkeye, bayilerimiz kanalıyla ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde, Avrupa’da bir üst kurarak, Avrupa üzerinden dünyaya ihracat yapacağız. Sürekli gelişen ürün yelpazesiyle dünya liderleri arasında olan Pilsan markasını, dünyaya tanıtacağız” dedi.

3 milyon dolar ek makine parkuru yatırımı

1950’li yıllarda temelleri atılan Pilsan’ın, bugün 25 bin metrekare alanda üretim yaptığını kaydeden Raşit Akar, 160’a yakın ürün çeşidiyle, yılda irili ufaklı 1.200.000 adet civarında oyuncak ürettiklerini söyledi. Firma içinde yatırımların sürekli devam ettiğini anlatan Raşit Akar, son 3 yılda 2 milyon doları bulan, ek makine parkuru, kalıp, bilgi teknolojileri yatırımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Ar-Ge ağırlıklı bir firma olduklarını kaydeden Raşit Akar, “Pilsan’da başarının sırrı; Ar-Ge ile pazara sunduğumuz yeni ürünlerdir.
Firmamızın olmazsa olmazı ‘Ar-Ge’dir. Yeni bir oyuncak tasarımı için Ar-Ge’ye ne kadar bütçe ayırmamız gerekiyorsa, o bütçeyi anında ayırırız. Sektöründe dünya liderleri arasında olan firmamızda ilk hedefimiz; müşterimiz ve oyuncaklarımızı kullanan çocuklarımızın mutluluğudur” diye konuştu.

“Avrupa’da çocuk parkları Pilsan’ın eseri

İhracat edilen ürün grupları arasında, park- bahçe grubu, sallanan oyuncaklar, pedallı arabalar, akülü arabalar ve bisikletlerin bulunduğunu anlatan belirten Raşit Akar, ürün kalitesi ve çeşitliliğinden dolayı, özellikle Avrupa’daki çocuk parklarında, Pilsan ürünlerinin yer aldığını açıkladı. Türkiye’de birçok oyuncağı farklı ve yeni ürettiklerini kaydeden Raşit Akar, “14 yaş üzerindeki çocuklar için akülü motosikletten konuşan pelüş hayvanlara, uzaktan kumandalı akülü çocuk arabalarından akülü traktörlere kadar, sürekli Ar-Ge ile desteklediğimiz ve sadece firmamızın ürettiği oyuncak gruplarımız var. Hem ürün çeşidimiz, hem de coğrafi konumumuz nedeniyle, oyuncaklarımıza dünya genelinden yoğun talep alıyoruz. Ülkemizde bu sektöre gönül verenler; doğru yatırımlar, yeni ürünler ve doğru işler ile Ar-Ge ile desteklenmiş oyuncakta Avrupa’nın üssü olabilir” şeklinde konuştu. Katma değer ve teknolojik ve makine yatırmı gerektiren oyuncaklar ürettikleri için dünya genelindeki pazar payını arttırmaya devam ettiklerini kaydeden Raşit Akar, küçük oyuncak gruplarında ise, ülkemizdeki ve dünyadaki pazara Çin’in hakim olduğunu söyledi.

Adresler:
Pilsan Web Sitesi

Hiç yorum yok: