15 Temmuz 2008 Salı

IFS’ten Faturalara Çevreci Çözüm

Dünyanın önde gelen kurumsal iş uygulamaları geliştirici firmalarından biri olan IFS, Pagero ile kurduğu işbirliği ile her boyutta tedarikçi ve müşterilerine tam dijital (D2D) elektronik fatura hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

İsveç’te 27.000’in üzerinde müşterisine tam dijital e-fatura sistemleri geliştiren ve önde gelen bankalarla iş ortaklığı yapan Pagero, ürünlerini IFS uygulamaları ile entegre olarak sunacak. Pagero’nun piyasaya sunduğu e-fatura sistemi, ”D2D”, yani dijital bir ortamdan, yine tamamen dijital bir ortama giderek arada tüm kağıt ve benzeri basılı kopyaları kaldırmasıyla diğer e-fatura seçeneklerinden ayrılıyor.

IFS’in uygulamaları ile Pagero’nun e-fatura çözümlerinin entegre edilmesiyle iki firma arasındaki işbirliği küresel bir boyut kazandı. Pagero’nun uygulamaları, büyük şirketlerle çalışan küçük ve orta boylu işletmelerin pahalı yazılımlara ve ayarlamalara gerek kalmadan e-fatura gönderip almasına imkan veriyor. Ayrıca daha az kağıt kullanarak çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor.

e- fatura müşteriler için de avantajlı

Genellikle orta ve büyük ölçekli işletmelerden oluşan IFS’in müşterileri, artık tedarikçilerine ve hizmet verdikleri kişi ve kurumlara dijital ortamdan yine dijital ortama (D2D) e-fatura kesebilmek için etkin ve uygun maliyetli bir yol sunabilecekler. Pagero’nun çözümü, her tip faturanın belirlenmesi, dönüştürülmesi, arşivlenmesi ve gönderilmesi için şirket içinde bir iletişim merkezi gibi çalışıyor. Bu sayede, tedarik zincirindeki küçük işletmeler de dahil olmak üzere tüm şirketler, ürün bedelini daha kısa sürede tahsil edebilecek; artan güvenliğin yanında düşen maliyetlerden ve iyileştirilmiş nakit akışından faydalanabilecekler. Şirketler, sadece IFS uygulamalarının içinde iş akışı işlevlerini etkin hale getirerek, Pagero ile sorunsuz bir entegrasyon sağlayabilecekler. IFS sistemine yatırım yapan şirketler, aynı zamanda Pagero ile iyileştirilmiş operasyonel etkinlik de elde edebilecekler.

Pagero e-fatura, muhasebede elle yapılan tüm işlemleri kaldırıyor

IFS Group Başkanı ve CEO’su Alastair Sorbie, iki şirketin işbirliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“IFS uygulamaları ve iş akışının işlevsel yapısı, Pagero ile birlikte faturalama süreçlerinin kendisini değiştirmiyor ve alışılmış uygulamaların tersine bir yöntem de getirmiyor. Sistem bunun yerine gereksiz işleri azaltıyor, faturalama sürecini hızlandırıyor ve ek bir maliyet gerektirmeksizin doğal kaynakların korunmasına yardımcı oluyor. Artık bir çok şirket, işleyişlerine modern mali sistemler ekledi. Buna rağmen, bugün bu sistemlerle çalışırken önce onlardan bilgiyi almak, e-postalar ile veya kağıt üzerinde onaylatmak ve yeniden muhasebe sistemine eklemek için bir mücadele daha vermemiz gerekiyor. IFS uygulamaları ve Pagero birlikte bu gereksiz işlemlerin hepsini kaldırıyor ve kullanıcıların bütün işlemleri sadece dijital ortamda gerçekleştirmelerini sağlıyor.”

Pagero Hakkında

Pagero çözümleri operasyonel etkinliği artırır, güvenliği güçlendirir, ürün bedeli tahsilat süresini kısaltır ve ek bir masrafa gerek kalmadan çevre kaynaklarımızın kullanımının azaltılmasına katkıda bulur.

1990’da kurulan Pagero, en ileri teknikle yaratılan güvenli iletişimin önde gelen tedarikçilerinden biri olarak İsveç’te işten işe ödemelerin çoğunluğunu halletmektedir. Pagero Uygulamalar Ailesi, Pagero e-Ödeme, Pagero e-Fatura, Pagero Çevrimiçi ve Pagero Barındırma Çözümü (Hosting) (Pagero Engine) yazılımlarından oluşmaktadır. Pagero Uygulama Yazılımlarının 27.000’den fazla memnun müşterisi ve büyük banka ve ERP satıcıları ile iş ortaklığı anlaşmaları vardır.

Hiç yorum yok: